آشنایی کوتاه و مختصر با چشمه سراب فریدون شهر

به گزارش وبلاگ ویراپارس، هر منطقه جاذبه های دیدنی و گردشگری و همچنین آداب و رسوم مخصوص خود را دارد. چشمه سراب یکی از دیدنی های بی مثال فریدون شهر بوده که پذیرای مسافران بسیاری هست و در راهش پارک کوهستانی معلم بوده که می تواند یک مقصد تفریحی مناسب باشد. با ما در مقاله چشمه سراب در فریدون شهر همراه شوید تا شما را با زیبایی ها و تاریخچه چشمه سراب فریدون شهر آشنا کنیم.

آشنایی کوتاه و مختصر با چشمه سراب فریدون شهر

فهرست مطالب

شهری زیبا و دیدنیآشنایی با زیبایی بی مثال

شهری زیبا و دیدنی

از آنجایی که قسمتی فریدون شهر در بین رشته کوه های زاگرس بوده، آن را می توان جز شهرهای زاگرس نشین بشمار آورد. فریدون شهر در مرز میانه سه استان اصفهان، لرستان و چهارمحال و بختیاری بوده و حدودا 200 کیلومتر تا غرب اصفهان فاصله دارد. از آنجایی که این شهر در کنار رشته کوه های زاگرس قرار داشته، دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی هست و این امر، تاثیر مستقیمی بر ایجاد چشمه و آبشارها در اطرافش داشته است. فریدونشهر به بام ایران مشهور گشته که علت آن را می توان به فاصله و ارتفاع 2530 متری از سطح دریا مرتبط دانست. این شهر زیبا و دیدنی در بهار و تابستان منظره طبیعی زیبا و خارق العاده ای دارد که بسیار تماشایی است و در فصل زمستان هم همه جا پوشیده از برف و سفید پوش می شود.

آشنایی با زیبایی بی مثال

چشمه سراب فریدون شهر یکی از چشمه های بی مثال بوده که از آبش در فصل بهار برای کشاورزی استفاده شده و در نهایت، بقیه آب به سد زاینده رود وارد می شود. منشا آب این چشمه پر آب از بطن کوه های شمال فریدون شهر بوده و در طول راهش از پارک کوهستانی معلم می گذرد و به حوضچه هایی که در درون پارک وجود دارند، وارد می شود. این امر موجب شده تا این پارک در فصل تابستان بعنوان محلی برای شب نشینی ها مردم شهرستان شناخته شود. می توان گفت میزان آب چشمه سراب با عواملی چون میزان بارش برف و باران در سال ارتباط مستقیمی دارد اما، اگر بخواهیم میانگین دبی خروجی آن را تخمین بزنیم، باید بگوییم محدوده بین صفر تا 300 لیتر بر ثانیه را شامل می شود.

منبع: همگردی

به "آشنایی کوتاه و مختصر با چشمه سراب فریدون شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی کوتاه و مختصر با چشمه سراب فریدون شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید