آقایی: پرسپولیس در فاز تهاجمی بازیکن خلاق کم دارد، نباید از علیپور خرده گرفت

هافبک پیشین پرسپولیس گفت: پتانسیل پرسپولیس نسبت به فصل پیش کم گردیده و بازیکن خلاق در فاز تهاجمی این تیم کم دیده می گردد.

آقایی: پرسپولیس در فاز تهاجمی بازیکن خلاق کم دارد، نباید از علیپور خرده گرفت

عباس آقایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد عدم گلزنی مهاجمان پرسپولیس به ویژه علی علیپور و اینکه آیا این مسئله به عملکرد ضعیف خط هافبک پرسپولیس و جدایی بازیکنانی چون محسن مسلمان، وحید امیری و فرشاد احمدزاده ربط دارد یا نه؟ گفت: تمام نفراتی که نام بردید از فوتبالیست های خوب ایران هستند که وجودشان در پرسپولیس خیلی موثر بود. نمی خواهم به نفرات فعلی خط هافبک پرسپولیس بی احترامی کنم اما طبیعی است که برای یک مهاجم خیلی مهم است چه بازیکنانی در کنارش بازی می نمایند.

بازی های خوب علیپور از یادمان نرود وی اضافه نمود: عدم گلزنی ممکن است برای یک مهاجم در هر مقطعی اتفاق بیفتد و این در فوتبال طبیعی است اما آنچه خیلی اهمیت دارد کوشش یک بازیکن در زمین مسابقه است. در همه جای دنیا وقتی بخواهند عملکرد یک مهاجم یا یک بازیکن را ارزیابی نمایند اول از همه به این مسئله توجه می نماید که او در زمین مسابقه چقدر انرژی می گذارد. کاری که به نظر من علی علیپور در زمین به بهترین شکل آن را انجام می دهد. نباید فراموش کنیم که علیپور فصل پیش گل های بسیار با ارزشی را برای پرسپولیس به ثمر رساند و الان چون 4 بازی است به غیر از یک پنالتی گل نزده نباید از وی خرده بگیریم.

بازیکنی را نمی بینم که کم بگذارد آقایی توضیح داد: نه تنها علیپور بلکه در پرسپولیس بازیکنی را نمی بینم که در زمین مسابقه از همه انرژی و توان خود بهره نگیرد. شاید ایرادهایی به تیم وارد باشد اما مهم این است که آن اتحاد و شورو هیجان 3 فصل پیش هنوز در تیم برانکو وجود دارد و این موضوع کمک می نماید تا این تیم کیفیت خود را حفظ کند. مسئله مهم دیگر اینکه تیم های دیگر هم بیکار ننشسته اند تا همیشه به پرسپولیس ببازند، دیدید که نفت مسجد سلیمان چطور مقابل پرسپولیس بسته و دفاعی بازی می کرد. بازی مقابل این تیم ها واقعا دشوار است و انرژی زیادی از تیم حمله نماینده می گیرد.

بازیکن خلاق در تیم کم می بینم هافبک پیشین پرسپولیس در واکنش به این سوال که آیا جانشین های نفرات جدا گردیده از پرسپولیس توانسته اند به همان کیفیت بازی نمایند یا نه؟ گفت: همان طور که گفتم همه بازیکنان پرسپولیس از تمام پتانسیل خود در زمین استفاده می نمایند اما زمانی شما می بینید مهره ای که سرمربی در اختیار دارد از 100، 80 است و یک موقع از 100، 50. در چنین شرایطی طبیعی است که کیفیت فنی تیم هم تا حدی افت کند. پرسپولیس قاعدتا به اندازه فصل گذشته پتانسیل ندارد و به طور کل می توان گفت بازیکن خلاق در ترکیب تهاجمی پرسپولیس خیلی کم دیده می گردد. بازیکنی که بتواند حداقل یکی دو بازیکن را از پیش رو بردارد و گره بازی را باز کند. اگرچه تیم در قالب تاکتیکی همان تیم فصل قبل است.

پرسپولیس با 5 بازیکن جدید هم کار دشواری مقابل الدحیل داشت آقایی درباره اینکه آیا این پرسپولیس می تواند از پس تیم پرقدرت الدحیل برآید یا نه به خبرنگاران گفت: بازی خیلی دشواری در انتظار پرسپولیس است. حتی اگر این تیم 5 بازیکن تیم ملی را که در جام جهانی بازی کردند، جذب می کرد باز هم کار دشواری مقابل الدحیل پیش رو داشت. حریف پرسپولیس قدر و پر مهره است اما فوتبال قابل پیش بینی نیست. ممکن است در یک روز آنقدر خوب باشید که برنده شوید و ممکن است روزتان نباشد و اتفاقی که نباید رخ دهد، پیش می آید. قدر مسلم نباید توقع مان را از پرسپولیس با شرایطی که با آن روبرو است بالا برد اما با درایتی که نزد برانکو سراغ داریم و کوششی که بازیکنان خوب این تیم خواهند کرد از این مرحله هم عبور می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آقایی: پرسپولیس در فاز تهاجمی بازیکن خلاق کم دارد، نباید از علیپور خرده گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقایی: پرسپولیس در فاز تهاجمی بازیکن خلاق کم دارد، نباید از علیپور خرده گرفت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید