اتمام طراحی مفهومی پیغام 2 تا انتها سال ، ساخت ماهواره ای به وزن 200 کیلو برای نخستین بار

به گزارش وبلاگ ویراپارس، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه برای نخستین بار در ایران یک ماهواره سنجشی با قدرت تصویربرداری بالا ساخته می گردد، گفت: طراحی مفهومی ماهواره پیغام 2 خاتمه امسال به اتمام می رسد و مشخصات دقیق آن پیاده سازی خواهد شد.

اتمام طراحی مفهومی پیغام 2 تا انتها سال ، ساخت ماهواره ای به وزن 200 کیلو برای نخستین بار

سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ویراپارس، با بیان اینکه طراحی مفهومی ماهواره پیغام 2 خاتمه امسال تمام می گردد، گفت: ماهواره پیغام 2 که توسط اساتید و دانشمندان این دانشگاه در حال طراحی مفهومی است، برای نخستین بار با یک دقت بسیار بالا در فضا از زمین تصویربرداری خواهد نمود.

نخستین ماهواره ای که 200 کیلو وزن دارد

وی اضافه نمود: ماهواره پیغام2 به عنوان نخستین ماهواره ای است که دارای 200 کیلو وزن بوده و دارای دوربین ها و پردازش گرهای قوی تر است به طوری که این ماهواره در کلاس ماهواره های هایتک و پیشرفته قرار گرفته است.

نزدیک به پنج سال مراحل ساخت ماهواره پیغام 2 طول می کشد

وی گفت: ماهواره پیغام 2 با توجه به ویژگی ها و کاربردی که برای تصویربرداری از زمین در فضا دارد، نزدیک به پنج سال مراحل ساخت آن طول خواهد کشید. این ماهواره توانایی مخابره داده های اطلاعاتی را دارد.

20 دانشمند به طور تمام وقت برای طراحی ماهواره کار می نمایند

معتمدی گفت: در حال حاضر 20 نفر از اساتید و دانشمندان این دانشگاه به طور تمام وقت برای طراحی مفهومی ماهواره پیغام2 در حال فعالیت هستند که برای مراحل بعدی به این تعداد از اساتید دانشگاهی اضافه خواهد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر 9 تیرماه در پاسخ به فارس گفته بود: قرارداد ساخت این ماهواره با سازمان فضایی منعقد شده و با تشکیل تیم ها کار آغاز شده است.

ماهواره پیغام 2 پیشرفت های قابل توجهی نموده است

مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران مدتی قبل در گفت وگو با فارس گفته بود: ما در طراحی ماهواره پیغام 2 پیشرفت های قابل توجهی نموده ایم به طوری که به هیچ عنوان نسخه جدید آن قابل مقایسه با نمونه قبلی نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اتمام طراحی مفهومی پیغام 2 تا انتها سال ، ساخت ماهواره ای به وزن 200 کیلو برای نخستین بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام طراحی مفهومی پیغام 2 تا انتها سال ، ساخت ماهواره ای به وزن 200 کیلو برای نخستین بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید