امکان فروش سهام عدالت فراهم شد

به گزارش وبلاگ ویراپارس، حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت با بیان اینکه تا 29 خرداد ماه 18 میلیون 900 هزار نفر روش مستقیم را انتخاب کردند، گفت: افرادی که از روز 15 خردادماه امسال تا 29 خرداد نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده اند، از امروز می توانند 30 درصد ارزش سهام خود را از طریق کارگزاری های بورسی به فروش برسانند.

امکان فروش سهام عدالت فراهم شد

وی ادامه داد: کارگزاران براساس شرایط بازار و شرایط سهم، سهام این افراد را در بورس یا فرابورس به فروش می رسانند و پول را در روزهای آینده به حساب شبای آن ها واریز خواهند کرد.

وی اعلام نمود: اطلاعات افراد جدید روز گذشته در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار گرفت و از امروز اطلاعات آن ها بروز رسانی و در اختیار کارگزاران قرار می گیرد و اگر افراد در سبد دارایی خود مشاهده نمی کنند باید به کارگزاری های خود مراجعه کنند.

فهیمی درمورد عدم مشاهده سبد سهام عدالت سهامداران در برخی از شرکت کارگزاری ها نیز اضافه نمود: این شرکت ها اگر سیستم های خود را به روزرسانی کنند این مشکل برطرف می شود.

وی درباره افرادی که قبل از 15 خرداد گذشته فرم های فروش سهام عدالت خود را تکمیل کرده، اما هنوز وجهی دریافت نکرده اند، تاکید کرد: افرادی که شماره شبای حساب بانکی آن ها صحیح، مورد تایید بانک مرکزی و فعال بوده و شماره تلفن همراهشان نیز به نام خود فرد بوده است، تمام وجه را در روزهای اول آزادسازی سهام عدالت دریافت کرده اند.

فهیمی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، مشمولان سهام عدالت با ارائه شماره حساب شبای معتبر و فعال و تلفن همراه به نام خود از فرایند شناسایی مشتری نزد بازار سرمایه (ثبت نام در سجام، احرازهویت سجام، ارائه مدارک و پرداخت هزینه …) معاف شدند، اضافه نمود: تعدادی از افراد همچنان با مشکل شماره تلفن همراه به نام خود روبرو هستند و برای برخی افراد نیز بانک مرکزی شماره شبای آن ها را تایید نکرده یا حساب بانکی آن ها غیر فعال بوده است.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: حفاظت از دارایی های مشمولان سهام عدالت و پس از فروش سهم، حفاظت از وجوه آن ها از اولویت های مهم این شرکت است که با وسواس و سختگیری این امر را انجام می دهیم تا دارایی سهامداران سهام عدالت تحت هیچ شرایطی در خطر نباشد و این سخت گیری باعث بروز تاخیرهایی در خصوص برخی مشتریان کارگزاری ها شده است.

وی اضافه نمود: افرادی که اطلاعات خود را ثبت کردند و نمی توانند سهام خود را مشاهده کنند با شماره 1569 تماس بگیرند.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز

به "امکان فروش سهام عدالت فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان فروش سهام عدالت فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید