بیش از 3 هزار تن دارو وارد کشور شد

به گزارش خبرنگاران، گمرک ایران اعلام نمود: طی چهار ماه نخست امسال 3 هزار و 67 تن انواع دارو به ارزش 399 میلیون و 858 هزار دلار به کشور وارد گردیده است. این آمار صرفا مشمول واردات دارو بوده و واردات مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی را شامل نمی گردد. لازم به ذکر است انواع دارو طی چهار ماهه نخست سال گذشته 3 هزار تن به ارزش 442 میلیون و 121 هزار دلار بوده است.

بیش از 3 هزار تن دارو وارد کشور شد

بنابراین گزارش؛ رییس کل گمرک ایران در رابطه اقدامات گمرک جهت تسریع در ترخیص انواع دارو در شرایط فعلی گفت: ترخیص دارو و تجهیزات پزشکی نیز با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بدون معطلی از گمرکات انجام می گردد.

فرود عسگری اضافه نمود: پیش اظهاری کالاهای سلامت محور فراهم گردیده و واردنمایندگان می توانند این کالاها را قبل از ورود کالا به گمرکات اظهار و نسبت به انجام تشریفات گمرکی با اخذ مجوز از وزارت بهداشت اقدام نمایند تا در زمان ورود بدون معطلی کالا را به انبار شرکت های خود انتقال دهند.

عسگری همچنین در خصوص ترخیص کالاهای ضروری تاکید نمود: ترخیص کالاهای ضروری به ویژه دارو از گمرکات بدون معطلی در حال اجرا است. براساس تفاهمنامه جدید با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیات ترخیص این کالاها پس از صدور مجوز این وزارتخانه در اسرع وقت به صورت حمل مستقیم انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیش از 3 هزار تن دارو وارد کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 3 هزار تن دارو وارد کشور شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید