تدوین لیست سیاه تروریسم از سوی کشورهای عربی

به گزارش وبلاگ ویراپارس، وزرای کشور کشورهای عربی لیست سیاهی را درباره تروریسم صادر نموده و خواستار تقویت همکاری میان دستگاه های امنیتی برای مقابله با خطر گسترش تروریسم شد.

تدوین لیست سیاه تروریسم از سوی کشورهای عربی

به گزارش وبلاگ ویراپارس، به نقل از سایت ارم نیوز، محمد بن علی کومان، دبیرکل شورای وزرای کشور کشورهای عربی در سی و هفتمین دوره این شورا در تونس گفت: تروریسم همچنان مهم ترین عنصر در چالش های کنونی در دنیا است. شورا به دنبال تأسیس تیم کارشناسان عربی است که رصد تهدیدات تروریسم و تحلیل فوری اقدامات تروریستی را برعهده دارد.

وی تأکید کرد: وزرای کشورهای عربی اقدام مهمی را در صدور لیست سیاه عربی برای مجریان، عاملان و حامیان اقتصادی اقدامات تروریسم انجام دادند.

کومان خواستار همکاری امنیتی بین اروپا و دنیا عرب در زمینه مبارزه با تروریسم و مقابله با تمام چالش های مشترک از جمله مهاجرت غیرقانونی و تجارت مواد مخدر شد.

وی فاش کرد که وزرای دنیا عرب درحال آنالیز ایجاد استراتژی عربی برای مقابله با جنایت های سایبری و تأسیس واحد هماهنگی کوشش های عربی در این زمینه هستند.

از سوی دیگر عبدالعزیز بن نایف آل سعود، رئیس افتخاری شورای وزرای کشور کشورهای عربی گفت: مقابله با تروریسم یکپارچه کردن کوشش کشورهای عربی و هماهنگی ارتباطات بین دستگاه های امنیتی و تقویت فعالیت و ارتباط میان دستگاه های امنیتی و تبادل اطلاعات در این زمینه را می طلبد.

الیاس الفخفاخ، نخست وزیر تونس نیز گفت: برگزاری چنین نشستی در سایه شرایط منطقه ای و بین المللی نتیجه گسترش تهدیدات تروریستی و ادامه نزاع های مسلحانه در تعدادی از کشورهای عربی است.

وی بر اهمیت ارتقای سامانه کار و مکانیزم ها و همکاری میان نهادهای منطقه ای و بین المللی برای تثبیت قوانین بین المللی و احترام به حقوق بشر تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تدوین لیست سیاه تروریسم از سوی کشورهای عربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین لیست سیاه تروریسم از سوی کشورهای عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید