تسهیلات چاره ساز نیست، باید برند تعریف کنیم

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: تسهیلات راه و چاره برطرف مشکل اقتصاد و فراوری نیست.

تسهیلات چاره ساز نیست، باید برند تعریف کنیم

به گزارش خبرنگاران، دکتر سید علی نادر دهقانی الوار در نشست پشتیبان های طرح الگوی نوین توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی استان با اشاره به اینکه چرخه ها و فرآیندهای حوزه اشتغال در کشور ناقص است، اظهار کرد: ما نیروی انسانی و ثروت داریم اما نمی توانیم آنها را با هم لینک دهیم و در این حوزه ضعف داریم و احتیاج است با شبکه سازی در چرخه فراوری این نواقص را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی مجری طرح الگوی نوین توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی در کشور است، ادامه داد: جهاد دانشگاهی در این طرح به عنوان یک نهاد علمی سعی دارد نواقص حوزه اشتغال مشاغل خانگی در کشور را حتی به صورت پایلوت برطرف کند. نقطه اتکا ما در این طرح پشتیبان ها هستند. اگر پشتیبان ها مسئولیت خود را به خوبی انجام دهند و در خط مقدم باشند، این طرح به موفقیت می رسد.

دهقانی الوار با یادآوری اینکه در لرستان 4500 متقاضی طرح مشاغل خانگی در سامانه ثبت نام نموده اند که اطلاعات 3500 نفر از آنها ارزیابی و تایید گردیده، اضافه کرد: در ارزیابی که از متقاضیان ثبت نامی در این طرح انجام شد، لرستان رتبه سوم جذب متقاضیان را در بین 9 استان پایلوت این طرح کسب کرد. این عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی با تأکید بر اینکه یکی از مهم ترین مسائل هنرمندان صنایع دستی بازار فروش محصولات است، اضافه کرد: با شبکه سازی در فرآیند فراوری و اشتغال می توان این نواقص را برطرف کرد. در لرستان نیز این مشکل گریبان گیر فراورینمایندگان صنایع دستی است و برای حل آن احتیاج است که برای محصولاتمان برند تعریف کنیم. دهقانی الوار با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی در لرستان با مسائلی چون آموزش توانمندسازی و مهارت آموزی نیروی کار روبرو هستیم، توضیح داد: در این راستا جهاد دانشگاهی در طرح مشاغل خانگی در راستای آموزش نیروهای متخصص و فنی اقدام خواهد نمود و این دوره های آموزشی برای پشتیبان های این طرح نیز برگزار می گردد. رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط حاکم بر جامعه ایجاد اشتغال و رونق فراوری در کشور بسیار بااهمیت است و اگر می خواهیم به نفع کشور کاری انجام دهیم، اگر به این مرز و بوم وفا داریم و اگر نگران پیشرفت کشوریم باید در این راستا قدم برداریم، توضیح داد: هنرمندان صنایع دستی دلسوز کشورند و صنایع دستی شناسنامه و هویت ما است که در صورت ساماندهی چرخه فراوری این محصولات، بخش عمده ای از مسائل اشتغال کشور حل خواهد شد. وی با اشاره به مشکل برخی از هنرمندان صنایع دستی در خصوص دریافت تسهیلات بانکی، اضافه کرد: تسهیلات راهکار اقتصاد و فراوری نیست؛ هنرمندان صنایع دستی برای حل مشکل تأمین مالی خود از ظرفیت سرمایه گذاران استفاده نمایند. دهقانی الوار یادآور شد: جهاد دانشگاهی در طرح توسعه مشاغل خانگی نقش مشاور، پشتیبان، آموزش دهنده و رابط بین متقاضیان مشاغل خانگی و بازار فروش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تسهیلات چاره ساز نیست، باید برند تعریف کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات چاره ساز نیست، باید برند تعریف کنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید