خبرنگاران پنج طرح کشاورزی در بروجرد به بهره برداری رسید

به گزارش وبلاگ ویراپارس، بروجرد - خبرنگاران - همزمان با دومین روز از هفته دولت پنج طرح زیرساختی و عمرانی در بخش کشاورزی با اعتبار 40 میلیارد و 310 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

خبرنگاران پنج طرح کشاورزی در بروجرد به بهره برداری رسید

مدیر جهادکشاورزی بروجرد روز دوشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح توسعه خوراک دام و طیور(ماد دانه) گفت: طرح توسعه خوراک دام و طیور ماد دانه توسط بخش خصوصی اجرا شده و ظرفیت تولید این طرح از 24هزار تن در سال به 36هزار تن افزایش یافت.

عزت اله نباتی افزود: برای اجرای این طرح در مجموع 12 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی اعلام نمود: همچنین امروز بهره برداری از یک واحد پرورش ماهی سردآبی به ظرفیت تولید سالانه 10 تن ماهی در روستای کرکیخان و 2 واحد پرواربندی گوساله 250 راسی در 2روستای سرچغا و قشلاق است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد اضافه کرد: بهره برداری از کانال آب بر به طول 265متر در روستای گلچهران نیز امروز افتتاح می شود.

نباتی ادامه داد: با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال 16 نفر نیز فراهم میشود.

وی یادآور شد: سالانه 580 هزار تن محصولات زراعی به ارزش 15هزار و 200 میلیارد ریال در سطح 69 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی در بروجرد تولید و به بازار مصرف شهرستان و استان های همجوار میشود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد تاکید کرد: 20 هزار بهره بردار و 6 هزار کارگر فصلی دربخش کشاورزی شهرستان مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به مصرف روزانه 500 تن نهادهای دام و طیور شهرستان ادامه داد: در سال 58 با 36 میلیون نفر جمعیت کشور سالانه 25 میلیون تن تولید محصولات زراعی بوده و اکنون به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی با 82 میلیون نفر جمعیت 120 میلیون محصولات زراعی در کشور تولید می شود.

نباتی یاداور شد: 25 درصد مجموع اراضی باغی لرستان در بروجرد بوده و در تولید 20 گونه گیاه دارویی در سطح شهرستان و در تولید چهار گونه گیاه مقام اول را دارد.

وی اعلام نمود: 38 مزرعه پرورش ماهی و 2 مرکز پرورش ماهی زینتی در بروجرد وجود دارد که سالانه 2هزارو 200 تن گوشت ماهی تولید می کنند.

وی گفت: بروجرد مقام اول تولید گوشت سفید تولید، مقام دوم در تولید تخم مرغ تولید و رتبه سوم در تولید 6 را در سطح استان لرستان به خود اختصاص داده است.

وی مجموع مراتع بروجرد را 78 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: با توجه به چهار منطقه گردشگری بروجرد اراضی که سال گذشته تغییر کاربری داده شده برای کمک به تولید چه در بخش صنعتی و کشاورزی حدود 59 هزارو 736 متر مربع و توقف عملیات هایی که باعث ساخت و ساز غیر مجاز می شد 114 مورد به میزان 12 هزارو 324 متر مربع بوده است.

به گزارش وبلاگ ویراپارس در افتتاح طرح توسعه کارخانه خوراک دام و طیور به به کنندگی از 5 طرح در بخش کشاورزی در دومین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید، قاسم ولیزاده معاون استاندار لرستان، سرپرست فرمانداری بروجرد و جمعی از مدیران شهرستانی و استانی حضور داشتند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پنج طرح کشاورزی در بروجرد به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنج طرح کشاورزی در بروجرد به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید