خبرنگاران 13 هزار نفربه جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می گردد

به گزارش وبلاگ ویراپارس، کرج -خبرنگاران- رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: 13هزار و 200 نفر درسال تحصیلی جدید به جمعیت دانش آموزی این استان افزوده می گردد درحالی که البرز در فقرآموزشی به سرمی برد.

خبرنگاران 13 هزار نفربه جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می گردد

دکترمحمدرضا اسپرورین روز دوشنبه در نشستی که با حضور مهران رجبی هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون و سفیر مدرسه سازی استان البرز برگزار گردید، اضافه نمود: جمعیت دانش آموزی البرز معادل کل جمعیت 11 استان کشور است و این درحالی است که فرایند مهاجرت به البرز نیز نسبت به سایر استان ها بالاتر است.

وی بیان داشت: این استان در بخش سرانه های آموزشی حتی از سیستان و بلوچستان محروم تر است که باید به وسیله رسانه ها، خیرین ومسوولان صدای آن در سطح ملی به گوش برسد تا چاره ای اندیشیده گردد.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز تا به امروز به فریاد زیرساخت های آموزشی در البرز رسیده اند، اعلام نمود: خیرین نیک اندیش با تعهد فکری و انرژی مثبت برای آینده کشوردر کوشش هستند که این خود موهبتی ارزشمند به شمار می رود.

اسپرورین توضیح داد: شرایط کنونی مدارس البرز به هیچ عنوان قابل مقایسه با دیگراستان ها نیست و باید این محرومیت ها به طور مستمر درسطح ملی انعکاس داده گردد.

اسپرورین افزود: فرهنگ سازی برای ساخت مدرسه دراستان البرز باید به سمتی پیش برود که دامنه کار، وسعت پیدا کند و آحاد جامعه درحد توان و وسع خود از یاری برای تامین ساخت مدرسه تا حتی یک نیمکت، دریغ نکنند.

مهران رجبی هنرمندعرصه سینما و تئاترکشور که هفته گذشته به عنوان سفیر مدرسه سازی استان البرزانتخاب و معرفی گردید نیزگفت: افتخارحضور دربدنه آموزش و پرورش استان البرز را داشته ام لذا با چالش های این حوزه به خصوص درزمینه کمبود فضای آموزشی آن بیگانه نیستم.

وی اظهارداشت: با اطلاعاتی که دفتردرنوسازی مدارس، مجمع خیرین و اداره کل آموزش و پرورش استان دراختیار بنده خواهند گذاشت تمامی کوشش خود در جهت بیان محرومیت های استان در سطح کشوربه کار می گیرم.

وی تشویق مردم و بخصوص خیرین نیک اندیش را به حضور فعال در طرح ملی آجر به آجر و یاری به احداث، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز به کارخواهم گرفت.

رجبی ادامه داد: برای رسیدن به هدف ازهیچگونه کوششی مضایقه نخواهم نمود تا به مدد الهی و نیت زیبای خیرین و آحاد مردم ایران قدمی در راستای کاهش محرومیت فضاهای آموزشی استان برداریم .

استان البرز500 هزار دانش آموز و 1200 ساختمان آموزشی دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 13 هزار نفربه جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 13 هزار نفربه جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید