دستگیری زنی که سنگ قبر امام زاده ها را در آستارا تخریب می کرد

به گزارش وبلاگ ویراپارس، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مرزی بندر آستارا از دستگیری زن مخرب سنگ قبور آرامستان بقعه متبرکه امامزادگان ابراهیم (ع) و قاسم (ع) اطلاع داد.

دستگیری زنی که سنگ قبر امام زاده ها را در آستارا تخریب می کرد

جمشید مهدوی در تبادل نظر با ایسنا، اظهار کرد: یک زن 37 ساله که صبح روز گذشته اقدام به شکستن و تخریب تعدادی از سنگ قبور آرامستان بقعه متبرکه امامزادگان ابراهیم (ع) و قاسم (ع) کرد، توسط پلیس دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

وی با بیان اینکه فرد مذکور با استفاده از سنگ اقدام به تخریب قبر ها می کرد، ادامه داد: انگیزه وی از این اقدام معلوم نیست و میزان خسارت وارد شده به قبور در حال آنالیز است.

مهدوی در خاتمه از حضور به موقع خادمان امامزادگان شریف برای ممانعت از تداوم اقدام این زن تقدیر کرد و یادآور شد: بستگان اموات نیز از این زن شاکی هستند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم (ع) و سید قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) هستند که در سده سوم هجری، به سوی مناطق شمالی ایران گیلان زمین رهسپار شدند تا وظیفه خطیر تبلیغ دین اسلام را عهده دار باشند.

در جوار این بقعه، آرامستانی واقع شده است که بومیان منطقه از شهر های آستارا و لوندویل و سایر روستا های منطقه نیز اموات خود را برای تدفین به آنجا می آورند.

منبع: فرارو

به "دستگیری زنی که سنگ قبر امام زاده ها را در آستارا تخریب می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری زنی که سنگ قبر امام زاده ها را در آستارا تخریب می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید