دو سبدی پیشنهادی برای خرید سهام در روز دوشنبه 17 شهریور

به گزارش وبلاگ ویراپارس، خبرنگاران : دو سبدگردان دارای مجوز از بورس تهران برای دوره میان مدت و بلندمدت پیشنهادهای خرید سهام خود و درصد آن در سبد هر سهامدار را منتشر نموده اند.

دو سبدی پیشنهادی برای خرید سهام در روز دوشنبه 17 شهریور

در بورس نهادهای دارای مجوزی وجود دارند برای سهامداران متناسب با خصوصیاتی که دارند مثل سطح ریسک پذیری و سرمایه شخص، سبدی مناسب او تشکیل داده و مرتب آن را مدیریت می نمایند.به این کار سبدگردانی می گویند و سبدگردان با توجه به همه عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت سهام، تصمیمات لازم در جهت رسیدن به اهداف سبد و افزایش ارزش آن را می گیرد. مزیت عمده سبد گردانی در استفاده از توان حرفه ای مدیر سبد و مشاوره های تیم مدیران سرمایه گذاری شرکت سبدگردانی است. این مساله موجب می گردد که تمام تصمیمات گرفته شده برای سبد هر شخص با آنالیز گزارش های اقتصادی، اخبار بازار سرمایه و تحلیل های تکنیکال و بنیادی سهام به انجام برسد.

حداقل سرمایه برای سبدگردانی

مدیریت پرتفوی یا سبد گردانی اگر قرار باشد از سوی نهادهای معتبر انجام گردد دارای یک حداقل سرمایه است. نهادهایی که از بورس مجوز دارند و اقدام به سبدگردانی برای سرمایه گذاران می نمایند کف سرمایه را معمولا بالای یک میلیارد تومان در نظر می گیرند. سرمایه گذارانی که می خواهند امور سهام خود را به وسیله نهادهای حرفه ای پیش بگیرند و ارقام سرمایه گذاری آنان کمتر از این مقدار است با پیشنهاد صندوق های سرمایه گذاری روبرو می شوند.

تفاوت سبدگردانی و صندوق های سرمایه گذاری

در کنار سبدگردانی اختصاصی ، صندوق های سرمایه گذاری نیز یکی از روش های غیرمستقیم سرمایه گذاری در بورس هستند. صندوق سرمایه گذاری نهادی اقتصادی است که به منظور مدیریت حرفه ای وجوه سرمایه گذاران، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، تأسیس شده و تحت نظارت آن سازمان فعالیت می نمایند. صندوق های سرمایه گذاری با تجمیع وجوه سرمایه گذاران و در اختیار داشتن منابع اقتصادی گسترده و با استفاده از دانش و تخصص مدیریت سبد دارایی، کوشش دارند این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم نمایند تا با دارایی مورد نظر خود (هرچند اندک) در سبدی متنوع از اوراق بهادار شامل سهام، اوراق مشارکت و سایر دارایی های اقتصادی سرمایه گذاری نموده و از مزایای آن بهره مند شوند. سرمایه گذاران با خرید واحدهای (یونیت) صندوق ها قادر به سرمایه گذاری در آن هستند.

دو سبد پیشنهادی برای روز دوشنبه 17 شهریور

در روزهای که بازار به شکل گذشته رشد نمی کند بسیاری بر خرید سهم بر مبنای ارزندگی تاکید دارند.

بر مبنای ارزندگی اما چه معنایی دارد؟ بعضی فعالان می گویند در خرید سهم می توان به سه فاکتور توجه کرد:عوامل بنیادی،اخبار پیرامونی آن و تحلیل های فنی.

طبیعتا این کار از عهده هر فردی بر نمی آید و سبدگردان اختصاصی هم نیازمند سرمایه بالا و کارمزد است.

بعضی نهادهای اقتصادی پیشنهادی عمومی به خریداران خرد می دهند که آنان می توانند در صورت اعتماد ترکیب دارایی خود را بر پایه آن پیشنهاد شکل دهند.

در این سبد درصد بازدهی مورد انتظار درصد هر سهم از سبد سهام و دلیل چنین انتخابی بیان شده است. برای امروز سبد پیشنهادی دو نهادی معتبر منتشر شده است.البته این اقدام صرفا با هدف تقارن اطلاعاتی برای سرمایه گذاران است.با توجه به وجه عمومی این پیشنهاد سرمایه گذاران باید مثل هر تصمیمی بر پایه تحلیل و اطلاعات خود دست به انتخاب بزنند.

منبع: اقتصادنیوز

به "دو سبدی پیشنهادی برای خرید سهام در روز دوشنبه 17 شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو سبدی پیشنهادی برای خرید سهام در روز دوشنبه 17 شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید