رئیسی که می خواهد تا ابد بماند

رئیس فدراسیون در حالی که گفته بود اگر بودنش به نفع والیبال و سودمند نباشد، از این فدراسیون خواهد، از جایگاه اش جدا نمی گردد و گویا می خواهد طبق قولی که داده تا ابد در این رشته مدیریت کند.

رئیسی که می خواهد تا ابد بماند

به گزارش خبرنگاران ، احمد ضیایی در حالی 7 دی ماه سال گذشته رئیس فدراسیون والیبال شد که خیلی ها او را ادامه دهنده راه داورزنی می دانستند. با این حال دو ماه بعد از انتخابات که مجمع سالیانه برگزار گردید، موج شدید حواشی و تغییرات بدنه فدراسیون را در بر گرفته بود. تا جایی که یکی از سوالات اصلی از ضیایی درباره تغییرات بود که او در پاسخ گفت: تا زمانی که من رئیس فدراسیون هستم همه باید بدانند که ماندشان در فدراسیون دائمی نیست و نباید این تصور غلط را داشته باشند که برای همیشه می مانند.

تا این بخش حرف های رئیس والیبال تا حدودی قابل قبول بود اما او در ادامه گفت: دوران مدیریت خود من هم متغیر است. من برای خودم هم زمان شش ماهه مشخص نموده ام که اگر در این زمان عملکرد خوبی نداشتم از این رشته می روم اما اگر عملکردم خوب بود تا ابد در این فدراسیون می مانم!

احمد ضیایی از دی ماه گذشته روی جایگاه ریاست والیبال نشست و البته از چند ماه قبل از آن هم پس از رفتن داورزنی در عمل همه کاره فدراسیون بود. با این حال منتظر مانده بود تا حکم ریاستش را از مجمع و سپس وزیر ورزش بگیرد تا تغییرات مد نظرش را اجرایی و اعمال کند.

او خیلی زود دست به کار شد و از رئیس سازمان لیگ گرفته تا روابط عمومی و کمیته های مختلف را با تغییر و تحول اساسی روبرو کرد و در نهایت در مجمع 14 اسفند گذشته، از اولتیماتوم برای خودش سخن گفت و زمان شش ماهه داد تا اگر عملکردش به سود والیبال و مثبت نباشد، جایگاه را به شخص دیگری واگذار کند.

حالا بیش از 9 ماه از شروع دوران ضیایی می گذرد. مدیری که در این مدت بیش از هرچیز حاشیه سازی نموده و با ادبیات خاص و نه چندان مناسب خود، اغلب در حال جدال و پرخاش به رسانه ها و منتقدین بوده است. با این حال حالا که ماجرای بازنشستگی و البته اصرار او بر ماندن پیش آمده، بد نیست این مدیر بازنشسته را به صحبت خودش ارجاع دهیم.

ضیایی باید پاسخ دهد که در نه ماه گذشته چه کار و قدم مثبتی برداشته که اینقدر نگران ناقص ماندن آن و متضرر نشدن والیبال است. او مگر نگفته بود اگر ببینم برای والیبال مفید نیستم می روم؟ حالا سوال اینجاست که آیا او برای والیبال مفید است؟

مدیری که طی ماه های گذشته بیش از هرچیز حاشیه سازی نموده و رسانه ها را در مقابل این رشته قرار داده آیا به سود والیبال کار نموده؟

سومی نوجوانان ایران در قهرمانی آسیا و تشکیل دیرهنگام این تیم، نتایج نا امیدکننده تیم ملی در لیگ ملت ها و رقابت های قهرمانی دنیا و همچنین تصمیمات عجیب و غریب درباره لیگ و 14 تیمی کردن آن را آیا می گردد به سود والیبال ایران دانست؟

او قطعا قدم های مثبتی هم برداشته اما واقعا راندمان کلی و برآیند کارهایش را مثبت می داند که با تمام قوا برای ماندن کوشش می نماید؟

ضیایی در آن مصاحبه 14 اسفندش، در کنار جمله ای که از رفتن شش ماهه اش خبر داده بود، گفته بود که اگر عملکردش مثبت باشد 60 سال در والیبال می ماند. اینطور که به نظر می رسد او بیش از هر چیز به بخش دوم صحبت هایش عمل می نماید و اعتقاد دارد چون خوب کار نموده باید تا ابد در والیبال بماند.

ضیایی در تازه ترین اظهار نظرش هم گفته تنها با زور مامور مجبور به رفتن می گردد و در فدراسیون خواهد ماند. او در شرایطی اصرار بر ماندن دارد که وزارت ورزش و بدنه دولت به طور جد سعی در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشسته ها دارند و می خواهند به طور کامل آن را به انتها برسانند. ضیایی اما در شرایطی از بی مواجب بودن شغلش می گوید، به سختی به جایگاه اش چسبیده و اینطور که به نظر می رسد به این سادگی ها آن را رها نخواهد نمود. او معتقد است که قانون باید با آرایی که او در مجمع گرفته احترام بگذارد و همچنین برای انتخاب های آینده هم اصلاح گردد تا روسای بازنشسته مه که با رای گیری انتخاب می شوند، بتوانند همچنان رئیس گردیده و به کار خود ادامه دهند!

حالا باید دید طی روزهای آینده چه تغییری در روند این ماجرا به وجود می آید و آیا ضیایی پیش از انتها مهلت دو ماه اش تا انتها آبان از سمتش کناره گیری خواهد نمود یا خیر؟

5،1

منبع: ایران ورزشی

به "رئیسی که می خواهد تا ابد بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی که می خواهد تا ابد بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید