سلطانی فر: نمی خواستیم فدراسیون فوتبال بلاتکلیف باشد، نرمش ما در اساسنامه به خاطر طرفداران میلیونی فوتبال بود

به گزارش وبلاگ ویراپارس، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان گفت نرمش وزارت ورزش در اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، برای طرفداران میلیونی این رشته بوده است.

سلطانی فر: نمی خواستیم فدراسیون فوتبال بلاتکلیف باشد، نرمش ما در اساسنامه به خاطر طرفداران میلیونی فوتبال بود

به گزارش وبلاگ ویراپارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر درباره تغییرات انجام شده در اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: از سال 86 که آن اتفاقات برای فدراسیون فوتبال افتاد و فدراسیون حدود یک سال و نیم بلاتکلیف بود، کوشش کردیم اساسنامه در شرایط مطلوب کارشناسی و تغییرات انجام گردد. ما در وزارت ورزش هر کاری را که شروع کردیم، از جمله ورود بانوان به ورزشگاه ها کوشش کردیم که کار به صورت قطعی انجام گردد.

وی ادامه داد: در بحث اصلاح اساسنامه نیز همه کوشش ما بر این بود که این اصلاحیه به صورت قطعی، یک بار برای همواره انجام گردد تا در آینده مسئله ای نداشته باشیم و این بلاتکلیفی رفع گردد. برنامه ریزی ما این بود که در 25 اسفند انتخابات را برگزار کنیم، اما نظر فیفا بر این بود که اول اساسنامه اصلاح گردد و ما نیز قبول کردیم. با کوشش نبی، اصلاحات روی اساسنامه انجام و به فیفا ارسال شد. در نهایت درخواست آنها این بود که وزارت ورزش در مجمع نماینده ای نداشته باشد و این موضوع را در اساسنامه، غیرقانونی دانستند.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: این وزارتخانه به عنوان متولی اصلی ورزش کشور که نقش حاکمیتی نیز دارد، وظیفه خود می داند که بر امور نظارت داشته باشد. درست است که فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است، اما مردم از ما انتظار دارند و هر جا که مسئله ای پیش بیاید، قطعاً دلیل مشکل را از ما می پرسند. ما به خاطر منافع ورزش کشور و طرفداران فوتبال، این نرمش را انجام دادیم، چون به طرفداران این رشته احترام می گذاریم. تدبیر ما این بود که در مسئله اساسنامه فدراسیون فوتبال فشار نیاوریم.

سلطانی فر با اشاره به دستاوردهای مهم ورزش کشور توضیح داد: علاوه بر اقداماتی که وزارت ورزش برای واگذاری دو باشگاه پرطرفدار پایتخت انجام داده، پیروز شدیم در بحث عمرانی نیز به پیروزیت های چشم گیری دست یابیم. در سال 97 هدفگذاری 500 پروژه تا خاتمه سال را داشتیم، اما توانستیم 700 پروژه را به بهره برداری برسانیم. همچنین در سال 98 قصد داشتیم 700 پروژه را افتتاح کنیم که این تعداد به مرز 800 پروژه رسید و اگر به خاطر مسئله کرونا نبود، بعضی از پروژه های دیگر همچون ورزشگاه سنندج نیز به بهره برداری می رسید.

وی در ادامه اضافه کرد: یکی دیگر از کارهای مهم ما در این چند سال اخیر این بود که قانون ورزش را به روز کردیم. این حاصل کوشش سه ساله در مجلس و کمیسیون های مختلف است و این به روزرسانی بعد از 49 سال انجام می گردد. در بسیاری از رویدادها از جمله المپیک، پارالمپیک و بازی های آسیایی توانستیم به پیروزیت های قابل توجهی دست پیدا کنیم و این دستاوردها باید برای ایجاد نشاط اجتماعی و شادی خاطر مردم، مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سلطانی فر: نمی خواستیم فدراسیون فوتبال بلاتکلیف باشد، نرمش ما در اساسنامه به خاطر طرفداران میلیونی فوتبال بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: نمی خواستیم فدراسیون فوتبال بلاتکلیف باشد، نرمش ما در اساسنامه به خاطر طرفداران میلیونی فوتبال بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید