شرکت ARM به همکاری با هواوی ادامه می دهد

به گزارش وبلاگ ویراپارس، تحریم های آمریکا علیه هواوی تبعات گسترده ای برای این شرکت چینی به همراه داشته و به همین خاطر تعداد زیادی از شرکت ها نمی توانند دیگر به همکاری خود با هواوی ادامه دهند. اما روز گذشته، شرکت طراحی تراشه ARM بیان کرد که همکاری با هواوی را از سر می گیرد. این شرکت به خبرگزاری رویترز گفته که تیم وکلای آن ها با آنالیز دقیق تکنولوژی های به کار رفته در تراشه ها، متوجه شده اند که منشا آن ها ارتباطی با آمریکا ندارد.

شرکت ARM به همکاری با هواوی ادامه می دهد

طبق گفته سخنگوی این شرکت، تکنولوژی نسخه 8 و 9 تراشه ARM به بریتانیا برمی گردد و این شرکت علاوه بر همکاری در زمینه معماری v8-A، می تواند برای نسل بعدی آن هم به این همکاری ادامه دهد. باید خاطرنشان کنیم که تقریبا تمام تراشه های موبایل فعلی از جمله تراشه های اپل، هواوی، مدیاتک، کوالکام و سامسونگ از تکنولوژی Arm v8 استفاده می نمایند.

اما در این بین، نکته قابل توجه این است که شرکت ARM به توسعه نسل بعدی این معماری اعتراف نموده است. همانطور که گفتیم، در حال حاضر پردازنده های تراشه های موبایل از نسل هشتم تکنولوژی ARM استفاده می نمایند و توسعه نسل بعدی این معماری بدین معناست که تراشه گوشی های آینده هواوی هم همچنان می توانند از بهترین و جدیدترین تکنولوژی های موجود بهره ببرند.

بعد از وارد شدن شرکت هواوی در لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا، شرکت ARM گفت به تبعیت از این فرمان رییس جمهور آمریکا، ارتباطات تجاری خود با هواوی را قطع می نماید. طبق گزارش ها، در آن موقع گفته شد که هواوی همچنان می تواند از تکنولوژی های فعلی ARM برای توسعه تراشه ها استفاده کند، ولی بهره گیری از تکنولوژی های جدید این شرکت در هاله ای از ابهام نهاده شد. در هر صورت، این یک خبر بسیار خوشایند برای هواوی محسوب می گردد.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "شرکت ARM به همکاری با هواوی ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت ARM به همکاری با هواوی ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید