طوفان کرمان دید افقی ایرانشهر را به شدت کاهش داد

به گزارش وبلاگ ویراپارس، رئیس اداره هواشناسی ایرانشهر گفت: وزش باد و گردوخاک و نفوذ گردوغبار طوفان امروز استان کرمان به ایرانشهر شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به 2000 متر کاهش داد.

طوفان کرمان دید افقی ایرانشهر را به شدت کاهش داد

مجید خواجه زاده رئیس اداره هواشناسی ایرانشهر در گفت وگو با خبرنگار از ، گفت: ظهر امروز طوفان شدید گردوخاک بعضی نواحی کرمان و کویر لوت را درنوردید و موجب تشکیل توده عظیم گردوغبار شد که عصر امروز به ایرانشهر رسید و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به 2000 متر کاهش داد.

او ادامه داد: بر اساس گزاش های اداره هواشناسی کرمان، ظهر امروز طوفان گردوخاک دید افقی در این شهر را به 800 متر کاهش دید و سرعت لحظه ای باد به مرز 80 کیلومتر بر ساعت نیز رسید.

رئیس اداره هواشناسی ایرانشهر اضافه نمود: هم اکنون از غلظت ذرات غبار در هوای ایرانشهر کاسته شده و انتظار می رود وزش باد در این شهر تا فردا ادامه داشته باشد.

خواجه زاده گفت: باد و گردوخاک و کاهش دید افقی در تردد در محور های مواصلاتی ایرانشهر به ویژه ایرانشهر به بم را برای ساعاتی با اختلال همراه کرد.

او در بخش دیگری به شرایط دمایی ایرانشهر اشاره نمود و گفت: امروز بیشینه دمای ایرانشهر در گرمترین لحظات به 33.7 درجه سلسیوس رسید که نسبت به دیروز بیش از سه درجه گرمتر شده است.

این مسئول ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی فردا جریانات شمالی استان را تحت تأثیر قرار می دهد که مهمترین پیامد آن برای ایرنشهر کاهش محسوس و موقتی دمای هوا در روز آدینه است.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "طوفان کرمان دید افقی ایرانشهر را به شدت کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان کرمان دید افقی ایرانشهر را به شدت کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید