فیفا بایدمقابل اساسنامه ایران کوتاه بیاید، ویلموتس به درد نخور بود

به گزارش وبلاگ ویراپارس، علی کفاشیان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور در جمع خبرنگاران راجع به غیبت چند روز اخیر خود در فدراسیون فوتبال گفت: قرار نیست هر روز به این ساختمان بیایم چون فقط عضو هیئت رئیسه هستم. من تا زمان برگزاری مجمع در هیئت رئیسه خواهم بود و سپس زحمت را کم می کنم.

فیفا بایدمقابل اساسنامه ایران کوتاه بیاید، ویلموتس به درد نخور بود

وی راجع به حضور در پست سرپرستی فدراسیون فوتبال گفت: این موضوع منتفی شده است و فقط عضو هیئت رئیسه خواهم بود.

کفاشیان درباره ایراد فیفا به پیش نویس اساسنامه فدراسیون مبنی بر دولتی بودن آن تأکید کرد: در اساسنامه جدید، استقلال فدراسیون دیده شده است. این موضوع در مجمع فدراسیون آنالیز می گردد. این که نهاد عمومی غیر دولتی هستیم، مصوب مجلس است و قانون کشور ایران. نمی توان آن را نپذیرفت. این قانون برای تمام فدراسیون ها است و باید تمکین کرد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال توضیح داد: هر کشوری قوانین خودش را دارد. فدراسیون با وجود آنکه زیر نظر AFC و FIFA است باید از قوانین کشور خودش نیز تبعیت کند.

وی درباره حل اختلاف نظر بر سر این موضوع یادآور شد: باید با فیفا خوب صحبت کنیم. به آنها باید گفت هیچ کس در انتخابات فدراسیون دخالت نمی نماید.

کفاشیان درباره پیشنهاد خود نیز صحبت کرد و عنوان داشت: من پیشنهاد دادم اگر ابهامی برای فیفا وجود دارد سریعاً انتخابات با اساسنامه فعلی که هیچ مسئله ای هم ندارد، برگزار گردد و سپس درباره موضوعی که فیفا راجع به آن بحث دارد، تصمیم گیری گردد.

وی اضافه نمود: فیفا هرچقدر تصویب اساسنامه و به تبع آن انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را به تأخیر می اندازد، ضرر خواهیم کرد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: ما جزو بهترین های آسیا هستیم و فیفا این گونه در حق فوتبال ما ظلم می نماید. آنها باید مجوز بدهند.

کفاشیان راجع به صحبت های اسلامیان عضو دیگر هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مبنی بر ورود دولت به این موضوع توضیح داد: بحث این نیست؛ فدراسیون با فیفا طرف است. اگر مورد خاصی وجود دارد باید صراحتاً به ما اعلام نمایند. سپس دولت می تواند ورود کند. حل این قانون هم یکی دو روزه نیست.

وی تأکید کرد: نمی توانیم فوتبال را چند ماه به حال خودش رها کنیم. حدود 12 سال است استقلال خودمان را داشتیم و پس از این هم ادامه خواهد داشت.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: مسئولیت این موضوع با فیفا است که نمی گذارد اساسنامه تصویب گردد.

کفاشیان درباره صحبت های اخیر مارک ویلموتس مبنی بر سوءاستفاده از برند اسم او درقرارداد با فدراسیون فوتبال گفت: مگر او برند داشت!؟ ویلموتس در فوتبال ما به درد نخور بود. البته به هر حال یک مربی آوردیم که نتیجه نگرفت. نباید همه چیز را به سر فدراسیون فوتبال خراب کرد. اگر او نتیجه می گرفت همه به به می کردند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در سرانجام راجع به ورود وزارت ورزش به این موضوع گفت: طبیعی است که آنها هم باید در مواقعی جوابگو باشند. البته درباره مسائل اقتصادی باید بگویم که اگر فدراسیون فوتبال خوب کار کند، هیچ نیازی به بودجه وزارتخانه ندارد. من 8 سال و نیم رئیس بودم و با وزارت ورزش تعامل داشتم البته غیر از یک وزیر.

کفاشیان اضافه نمود: اگر به جام جهانی نرویم چهار سال عقب می افتیم. من در جریان اساسنامه نیستم چون هیات رئیسه جلسه ای تشکیل نداده است. نمی دانم هم چرا این جلسه برگزار نشده است. کسی دوست ندارد فوتبال ایران سمت تعلیق برود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فیفا بایدمقابل اساسنامه ایران کوتاه بیاید، ویلموتس به درد نخور بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا بایدمقابل اساسنامه ایران کوتاه بیاید، ویلموتس به درد نخور بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید