مراسم یادبود کامیار شاپور برگزار می گردد

مراسم یادبود کامیار شاپور روز جمعه (دوم شهریورماه) در باغ کتاب تهران برگزار می گردد.

مراسم یادبود کامیار شاپور برگزار می گردد

رامین رحیمی، از دوستان کامیار شاپور - فرزند فروغ فرخزاد و پرویز شاپور - درباره جزئیات این مراسم یادبود به خبرنگاران گفت: پس از فوت کامیار قصد داشتیم که مراسم یادبودی برای او برگزار کنیم و منتظر یک فرصت مناسب بودیم. در همین راستا مراسم یادبود او روز جمعه (دوم شهریور ماه) از ساعت 18 تا 20 در آرت اسپیس واقع در باغ کتاب تهران برگزار می گردد.

او ادامه داد: تلاش کردیم ساختار این مراسم همانند شخصیت کامیار، منفک از سایه پدر و مادرش باشد. همچنین مراسم در چهار بخش طراحی گردیده است؛ پخش کلیپ مستند از کامیار شاپور، پخش موسیقی زنده با توجه اینکه کامیار در حوزه موسیقی نیز فعالیت داشت، بخش خاطره گویی و بخش شعر خوانی که شامل شعرهای کامیار و شعر لالایی فروغ فرخزاد که به پسرش کامیار هدیه نموده بود.

رحیمی که برگزاری این مراسم یادبود را برعهده دارد، اظهار داشت: نیما رئیسی اجرای مراسم را برعهده دارد و از چهره های فرهنگی و هنری زیادی بویژه در حوزه های ادبیات، تجسمی و موسیقی برای حضور در مراسم دعوت گردیده است.

به گزارش خبرنگاران، کامیار شاپور متولد 29 خرداد 1331 بود که روز دوشنبه (25 تیرماه) بعد از دوره ای بیماری بر اثر ایست قلبی و در سن 66 سالگی از جهان رفت؛ پسری که هم فروغ در شعرهایش به او اشاره نموده، و هم شاپور از نامش، کامی، به عنوان نام مستعار خود استفاده نموده است. او نقاشی می کشید و مدتی هم در موسیقی خیابانی فعالیت داشت.

مجموعه شعر عشق یک مجسمه فلزی ست و نورهای معطر طلایی، خودنویسم را از آفتاب پر می کنم (نامه های پرویز شاپور به فرزندش کامیار) با گردآوری و تنظیم فرناز تبریزی و کامیار شاپور و اولین تپش های عاشقانه قلبم (نامه های فروغ فرخزاد به همسرش)، به تلاش عمران صلاحی و کامیار شاپور کتاب های به جامانده از کامیار شاپور هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مراسم یادبود کامیار شاپور برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم یادبود کامیار شاپور برگزار می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید