ملی پوش بسکتبال بانوان: اگر بازی تدارکاتی داشتیم در جاکارتا روی سکو می رفتیم

ملی پوش بسکتبال سه نفره بانوان گفت: اگر بازی های دوستانه برون مرزی داشتیم و یا از الان برای چهار سال دیگرمان برنامه ریزی کنیم قطعا می توانیم در بازی های آسیایی روی سکو برویم و مقام کسب کنیم

ملی پوش بسکتبال بانوان: اگر بازی تدارکاتی داشتیم در جاکارتا روی سکو می رفتیم

کیمیا یزدیان طهرانی بازیکن تیم ملی بسکتبال سه نفره ایران در گفت وگو با خبرنگاران در مورد عملکرد تیم ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا، گفت:در بازی های آسیایی چند بار گروهمان عوض شد اما اولین مسابقه مان با تایلندبود که متاسفانه نتیجه را واگذار کردیم، تایلند تیم قدرتمندی است که دراین دوره هم روی سکو رفت و سوم شد، مسابقه دوممان با قزاقستان بود که بازی سخت و سنگینی داشتیم و توانستیم ببریم، در مرحله یک چهارم نهایی هم با چین بازی کردیم که این تیم را همه می شناسند و در این دوره هم قهرمان شد. حتی در جام جهانی بسکتبال سه نفره که در فلیپین برگزار گردید تیم ایتالیا را که به مقام قهرمانی رسید، زد و برد. در بازی های آسیایی هم یک سرو گردن از بقیه تیم ها بالاتر بود. متاسفانه در بازی های ضربدری به چین خوردیم و نتیجه را واگذار کردیم.

او به اولین تجربه حضور بانوان بسکتبالیست ایران در بازی های آسیایی اشاره و بیان نمود: همه بازیکنان تیم تجربه اولشان بود در حالی که تیم های دیگر از چهار سال قبل در اردو بودند و برای این بازی ها برنامه داشتند اما ما یک سال است که مجوز بازی برون مرزی را از طرف فدراسیون جهانی بسکتبال کسب نموده ایم و این موضوع بر عمکردمان بی تاثیر نبود. علاوه بر این تا اعزام به بازی ها حدود سه ماه و نیم در اردو بودیم و اگر بازی های دوستانه برون مرزی داشتیم و یا از الان برای چهار سال دیگرمان برنامه ریزی کنیم قطعا می توانیم روی سکو برویم و مقام کسب کنیم. در این بازی ها هم اگر تایلند را می بردیم به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعد صعود می کردیم و چون به چین نمی خوردیم احتمال اینکه بالا برویم خیلی بود.

یزدیان در مورد استرس بازیکنان به خاطر حضور در این بازی ها گفت: جو مسابقه ها به شکلی بود که هر کس دیگری هم برای اولین بار و بعد از 40 سال شرکت می کرد تحت تاثیر این جو قرار می گرفت و نمی توان گفت بچه ها کم کاری کردند.

او در پاسخ به این سوال که آیا انجام مسابقه های تدارکاتی قبل از اعزام به بازی های آسیایی در کاهش استرس تیم تاثیر گذار بود؟ بیان نمود: 100 درصد هر چقدر بازیکنان مسابقه های خارجی بروند ، برای شان بهتر است، آنقدر در ایران جلوی هم بازی کردیم، انگار در مکان سربسته ای بودیم که دور هم بسکتبال بازی می کنیم ولی الان که بازی های برون مرزی مان آغاز گردیده تازه متوجه می شویم که همه چیز یک مدل دیگر است. تیم هابا برنامه ریزی دقیق در بازی ها حاضر می شوند مثلا از چهار سال قبل برای چنین بازی های مهمی برنامه ریزی و تمرین می نمایند که این روش خیلی موثر است. اگر ما هم به این شکل کار کنیم یا اینکه بچه های مستعد زیادی که در شهرستان ها داریم را استعدادیابی و با آنها کار کنیم برای چهار سال بعد خیلی پیشرفت خواهیم کرد. البته فکر می کنم فدراسیون بسکتبال چین چیزی را در نظر دارد.

یزدیان با امیدواری در مورد بسکتبال بانوان گفت: قطعا می توان انتظار پیشرفت چشمگیر برای بسکتبال بانون ایران داشت. با پنج ماه تمرین اینقدر پیشرفت کردیم. در نظر بگیرید اگر از پنج یا شش سال قبل همین روند را طی می کردیم الان صندلی بسکتبال بانوان بالاتر بود. دیدید که تیم ملی بزرگسالان در غرب آسیا قهرمان شد و الان هم به مسابقات آسیایی می روند که همه نتیجه همین چندماه تمرین است و اگر قبلا این شرایط برایمان وجود داشت قطعا اوضاع بهتر بود. اگر اسپانسرها جذب شوند و از بانوان حمایت نمایند که بازیکنان تیم های مختلف به مسابقه های برون مرزی اعزام شوند و تجربه کسب نمایند خیلی به پیشرفت بسکتبال بانوان ایران یاری می نماید.

ملی پوش تیم بسکتبال سه نفره بانوان به عملکرد فردی خود در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اشاره نمود و گفت: باید روی مهارت های فردی ام کار کنم، نمی توانم بگویم از خودم راضی بودم، در حد توان تمام تلاشم را کردم اما باید روی مهارت های فردی ام کار کنم که خیلی خیلی بهتر شوم. اگر بخواهم به همین قانع باشم که خوب بودم قطعا پیشرفت نمی کنم اما به طور کلی به اندازه ای که در تمرین ها زحمت کشیدم نتیجه اش راگرفتم.

یزدیان در سرانجام ضمن تشکر از فدراسیون بسکتبال و کمیته سه به سه بخاطر حمایت از بسکتبال بانوان، به بسکتبال پنج نفره اشاره نمود و گفت: امیدوارم فکری برای بسکتبال پنج نفره هم بنمایند چون الان هیچ حرفی در مورد آن نمی زنند و تمام تمرکزها روی سه به سه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ملی پوش بسکتبال بانوان: اگر بازی تدارکاتی داشتیم در جاکارتا روی سکو می رفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش بسکتبال بانوان: اگر بازی تدارکاتی داشتیم در جاکارتا روی سکو می رفتیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید