نتیجه دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی اعلام شد

به گزارش وبلاگ ویراپارس، خبرنگاران: طی دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ 14 مرداد، مجموعا مبلغ 2 میلیارد و 780 میلیون تومان اوراق بدهی دولتی به متقاضیان فروخته شد.

نتیجه دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی اعلام شد

به گزارش وبلاگ ویراپارس به نقل از ایرنا:معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور مالی و دارایی طی اطلاعیه ای نتیجه دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ 14 مرداد 1399 را خاطرنشان کرد.

بر اساس این اطلاعیه، طی دهمین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی و پس از اخذ سفارش های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه های بازار بین بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مجموعاً مبلغ 2.78 میلیارد تومان اوراق به فروش رسید.

وزارت امور مالی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با کمترین تبعات تورمی، طی ماه های اخیر نسبت به انتشار اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش های مختلف از جمله برگزاری 10 مرحله حراج اوراق بدهی اقدام نموده است که از این طریق تا به امروز، در مجموع معادل 49.800 میلیارد تومان تأمین مالی صورت گرفته است که از این میان حدود 72 درصد به وسیله بازار پول و 28 درصد به وسیله بازار سرمایه اوراق فروش رفته است.

منبع: اقتصادنیوز

به "نتیجه دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه دهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید