نفت با شکست تراکتورسازی صعود کرد، بازگشت تاریخی با پنالتی تکمیل شد

به گزارش خبرنگاران، از سری رقابت های مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران شامگاه امروز تیم های صنعت نفت آبادان و تراکتورسازی تبریز در آبادان به مصاف هم رفتند که در نهایت این بازی با پیروزی تیم نفت در ضیافت پنالتی ها به سرانجام رسید.

نفت با شکست تراکتورسازی صعود کرد، بازگشت تاریخی با پنالتی تکمیل شد

*این بازی در طول 90 دقیقه و دو وقت اضافه با تساوی بدون گل به انتها رسید تا آبادانی ها در ضربات پنالتی و روی درخشش دروازه بان جوان و بومی خود در این دیدار به پیروزی دست پیدا نمایند.

* گل های این بازی را کرار جاسم (44 و 2+90- پنالتی) و جاناتان بالوتلی (82) برای صنعت نفت و آنتونی استوکس (2+45- پنالتی و 63) و دانیال اسماعیلی فر (58) برای تراکتورسازی به ثمر رساندند.

*این بازی را بیژن حیدری با یاری بابک داوری و محمد عطایی سوت زد و در آن ضمن اخراج مسعود شجاعی در دقیقه 97 بازی به عقیل کعبی (صنعت نفت) و محمد طیبی، آنتونی استوک و محمدرضا مهدی زاده (تراکتورسازی) کارت زرد نشان داد.

* صنعت نفت آبادان در این بازی با ترکیب: محمد دریس، فردین عابدینی (46- بهنام برزای)، وفا هخامنش، عقیل کعبی، سیروان قربانی، اکبر ایمانی، مصطفی احمدی (77- محمدرضا غبیشاوی)، حسین ساکی (94- سیدمحمد قریشی)، طالب ریکانی (65- جاناتان بالوتلی)، میلاد جهانی و کرار جاسم بازی کرد.

* تراکتورسازی تبریز نیز در این بازی با ترکیب: محسن فروزان، رضا شربتی، محمد طیبی، علی عبدالله زاده، محمدرضا مهدی زاده، دانیال اسماعیلی فر (74- احسان پهلوان)، علیرضا نقی زاده، مهدی مهدی پور، یوکیا سوگیتا (64- اشکان دژاگه و 106- علی طاهران)، آنتونی استوکس و لی اروین (50- مسعود شجاعی) در برابر حریف صف آرایی کرد.

* تیم های صنعت نفت و تراکتورسازی در نیمه اول بازی نزدیکی را به نمایش گذاشتند و در شرایطی که این نیمه با تساوی بدون گل رو به انتها بود، اعلام دو ضربه پنالتی از سوی داور میدان، یک گل برای هرکدام از دو تیم را به همراه داشت. ابتدا کرار جاسم که برای تیمش پنالتی گرفته بود، دروازه تراکتورسازی را گگردد، اما این گل با پنالتی آنتونی استوکس قبل از انتها نیمه اول پاسخ داده شد.

* در نیمه دوم، برتری از آن قرمزپوشان تراکتورسازی بود و این تیم تبریزی با درخشش بازیکنان خارجی اش در فاصله کمتر از پنج دقیقه، دو گل متوالی درون دروازه صنعت نفت جای داد تا با خیال آسوده بازی را دنبال کند.

* صنعتی ها که با دریافت گل سوم صدای اعتراض طرفداران شان را بلند نموده بودند، در دقایق انتهای مسابقه به خود آمدند و با پایه گذاری چند حمله روی دروازه تراکتورسازی، سعی در جبران نتیجه داشتند. گل دقیقه 82 جاناتان بالوتلی فاصله را به یک گل کاهش داد و هیجان بازی را بیشتر کرد. زردپوشان آبادانی در دقیقه 86 تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفتند اما ضربه سر محکم کرار جاسم که بالاتر از محمد طیبی به توپ ضربه زد، تیر عمودی دروازه تراکتورسازی را به لرزه در آورد تا آه از نهاد حاضران در استادیوم بلند گردد.

* دقایق انتهای این مسابقه که با تنش و درگیری بین بازیکنان دو تیم همراه گشت، در آخرین لحظات به اوج هیجان رسید و با اعلام یک ضربه پنالتی دیگر به سود نفت آبادان، کرار جاسم گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی با نتیجه مساوی 3 بر 3 به وقت اضافی کشیده گردد.

* در اوقات اضافی، تراکتورسازی با اخراج مسعود شجاعی کاپیتان ملی پوش این تیم 10 نفره شد، اما تا انتها 120 دقیقه گل دیگری به ثمر نرسید و بازی در نهایت به ضربات پنالتی کشیده شد.

* در ضربات پنالتی، تیم صنعت نفت آبادان موفق تر از حریف عمل کرد. زردپوشان آبادانی چهار ضربه را توسط کرار جاسم، وفا هخامنش، میلاد جهانی و جاناتان بالوتلی به گل تبدیل کردند و ضربه بهنام برزای توسط دروازه بان تراکتورسازی مهار شد. برای قرمزپوشان تبریزی هم آنتونی استوکس، علی طاهران و احسان پهلوان در ضایفت پنالتی ها گلزنی کردند، اما ضربات علی عبدالله زاده و مهدی مهدی پور توسط محمد دریس سنگربان جوان آبادانی مهار شد.

* بر همین اساس؛ صنعت نفت آبادان در شرایطی که تا دقایق انتهای وقت معمول با نتیجه 3 بر یک از تراکتورسازی عقب بود، ابتدا بازی را به تساوی 3 بر 3 کشاند و در ضربات پنالتی به پیروزی 7 بر 6 رسید تا یک صعود دراماتیک را تجربه کند.

*با وجود پیروزی صنعت نفت آبادان در این بازی در ضربات پنالتی ولی با احتساب تساوی بازی در طول 90 دقیقه و وقت های تلف گردیده، سرمربی پرتغالی تیم نفت هنوز موفق به کسب پیروزی با این تیم نگردیده است.

* علی عبدالله زاده و مسعود شجاعی دو بازیکن آبادانی تیم تراکتورسازی تبریز روز خوبی را در زادگاه خود پشت سر نگذاشتند. شجاعی اخراج شد و عبدالله زاده هم یکی از پنالتی های تیمش را به هدر داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نفت با شکست تراکتورسازی صعود کرد، بازگشت تاریخی با پنالتی تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت با شکست تراکتورسازی صعود کرد، بازگشت تاریخی با پنالتی تکمیل شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید