نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید

به گزارش وبلاگ ویراپارس، شاید ترمز دستی به نظر فقط یک اهرم برای نگه داری خودرو هنگام پارک به نظر برسد، اما استفاده از آن دارای اصول خاصی است.

نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید

به گزارش وبلاگ ویراپارس از وبلاگ ویراپارس، استفاده از ترمز دستی بسیار ساده است، اما نکاتی درباره آن وجود دارد که رعایت کردن آن ضروری است:

*گاهی اوقات دستی را بیش از حد بالا می کشیم و هنگام پایین دادن آن با مشکل روبرو می شویم. در این موارد ابتدا باید ترمز دستی را کمی به سمت بالا بکشیم سپس دکمه ترمز دستی را فشار دهیم. با این کار ترمز دستی به راحتی پایین می رود.

*در بعضی موارد به اشتباه ترمز دستی را به صورت کامل پایین نمی دهیم که این امر طولانی مدت موجب آسیب رسیدن جدی به آن و همچنین افزایش مصرف سوخت می گردد.

*اگر برای مدت طولانی از ترمز دستی استفاده نکنیم ممکن است در بعضی موارد گیر کند؛ بنابراین توصیه می گردد که هر چند وقت یک بار ترمز دستی خودرو را غیر فعال و دوباره فعال کنید تا از این امر جلوگیری کند.

*به ترمز دستی، ترمز اضطراری هم گفته می گردد. در موقعی که برای نگه داشتن خودرو تنها نیروی ترمز ها کافی نیست، می توان از ترمز دستی استفاده کرد، اما نکته این است که حتما اول باید ترمز دستی را بکشیم و بعد از آن پا را بر روی ترمز بگذاریم. در غیر این صورت تعادل خودرو از دست می رود.

منبع: جام جم آنلاین

به "نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهمی که باید درباره ترمز دستی بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید