پیام روحانی این بود؛ حاضرم خودم آسیب ببینم اما به نظام آسیب نرسد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنگناهای دولت در عرصه های مختلف قابل درک است اما رییس جمهور آن ها را به درستی تبیین نکرد، گفت که نتیجه آرای مجلس درباره پاسخ های رییس جمهور نشان می دهد طیف های مختلف از پاسخ های ایشان قانع نشدند.

پیام روحانی این بود؛ حاضرم خودم آسیب ببینم اما به نظام آسیب نرسد

جلیل رحیمی دنیا آبادی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به جلسه سوال از رییس جمهوری اظهار کرد: من فکر می کنم رییس جمهور می توانست اجرایی تر، عملیاتی تر و دقیق تر عمل کند. به هر حال ما تنگناهای ایشان را درک می کنیم. من خودم پس از سخنرانی آقای رییس جمهور به ایشان گفتم ما از صحبت های شما قانع نشدیم اما به دولت کمک می کنیم و در رای مجلس هم تا جایی که از دست مان برمی آمد، به دولت کمک کردیم.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس توضیح داد: دولت می توانست زحماتش را دقیق تر بیان کند و با حفظ محدودیت ها، تنگناها را مطرح کند، می توانست از واقعیت ها دقیق تر حرف بزند و مردم و مجلس را قانع کند. رای مجلس رای مردم بود چرا که صحبت رییس جمهور بیشتر جنبه خطابه و سخنرانی انتخاباتی داشت.

وی ادامه داد: واقعیت این است که دولت تنگناهای زیادی در عرصه های مختلف دارد، مقدوراتش کم و محذوراتش زیاد است اما این ها را به درستی تبیین نکرد. شاید اگر در آیین نامه به برخی نمایندگان حق دفاع از رییس جمهور داده می شد موثرتر بود اما چون این محدودیت وجود دارد فقط خود ایشان صحبت کرد و ما معتقدیم می توانست دقیق تر و بهتر صحبت کند. نتیجه آرا هم نشان داد طیف های مختلف مجلس از پاسخ ها قانع نشدند.

رحیمی دنیا آبادی ادامه داد: برای کسانی که دلبسته نظام هستند و می خواهند نظام را حفظ نمایند محدودیت هایی وجود دارد. ممکن است فردی برایش مهم نباشد که حرفش چه آسیبی به نظام می زند و صرفا می خواهد خود را نشان دهد اما یک وقت ممکن است خود فرد فدا گردد تا به نظام آسیب نرسد. من فکر می کنم پیام آقای روحانی این بود که حاضرم خودم آسیب ببینم اما به نظام آسیب نرسد که این پیام ارزشمندی است. اگرچه آقای روحانی می توانست مدیریت کند و بخشی از محدودیت ها، مشکلات، واقعیت ها و خدمات دولت را بگوید.

این نماینده مجلس در سرانجام گفت: من خودم ناظر اشتغال در خراسان هستم. دولت رقم قابل توجهی اشتغال در خراسان ایجاد نموده اما آقای روحانی نتوانست به خوبی این آمارها را بیان کند. در واقع ایشان به جای اینکه عملیاتی و اجرایی صحبت کند، صحبت احساسی و خطابه ای داشت و به همین دلیل نتوانست مجلس را قانع کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیام روحانی این بود؛ حاضرم خودم آسیب ببینم اما به نظام آسیب نرسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام روحانی این بود؛ حاضرم خودم آسیب ببینم اما به نظام آسیب نرسد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید