کتاب دیپلماسی سایبری آمریکا در قبال ایران منتشر شد

به گزارش وبلاگ ویراپارس، در این کتاب که توسط دکتر احسان موحدیان در چهار فصل نوشته شده است، ابتدا دیپلماسی عمومی و سپس دیپلماسی سایبری به عنوان یکی از زیرمجموعه های آن مورد آنالیز قرار گرفته و پس از تشریح نسبت دیپلماسی سایبری و دیپلماسی دیجیتال، جنبه های شکل دهنده به دیپلماسی دیجیتال و تغییر فرآیندها و ساختارهای دیپلماتیک در عصر دیجیتال شرح داده شده اند.

کتاب دیپلماسی سایبری آمریکا در قبال ایران منتشر شد

در این کتاب نظریه کنشگر - شبکه مبنای نظری آنالیز دیپلماسی سایبری آمریکا در قبال ایران قرار گرفته و ویژگی های مهم فضای سایبر در ارتباط با رشته روابط بین الملل نیز به بحث گذارده شده اند.

فصل سوم این کتاب به آنالیز دیپلماسی سایبری آمریکا در قبال ایران اختصاص یافته و نحوه استفاده دولت های جرج بوش پسر و باراک اوباما - و به خصوص دو وزیر خارجه اوباما هیلاری کلینتون و جان کری - از شبکه های اجتماعی و سایر ظرفیت های فضای مجازی برای تأثیرگذاری بر کاربران ایرانی اینترنت شرح داده شده است.

در انتهای این کتاب پس از شرح ویژگی های عمومی دیپلماسی سایبری کاخ سفید در قبال ایران، پیشنهاداتی با هدف استفاده بهینه از ظرفیت اینترنت برای نقش آفرینی دستگاه سیاست خارجی کشور و همین طور مقابله با تهدیدات سایبری آمریکا ارائه شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کتاب دیپلماسی سایبری آمریکا در قبال ایران منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب دیپلماسی سایبری آمریکا در قبال ایران منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید