گفت وگوی تلفنی اردوغان با نخست وزیر جدید عراق

به گزارش وبلاگ ویراپارس، نخست وزیر جدید عراق در گفت وگوی تلفنی با رئیس جمهور ترکیه، او را رسماً دعوت کرد که به عراق سفر کند.

گفت وگوی تلفنی اردوغان با نخست وزیر جدید عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ویراپارس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، انتخاب وی برای سمت جدید را تبریک و تهنیت گفت.

وب سایت خبری بغداد الیوم آدینه شب به نقل از دفتر اطلاع رسانی کاظمی نوشت که اردوغان طی این تماس تلفنی بر آمادگی کشورش برای حمایت سیاسی، امنیت و مالی از عراق ابراز تمایل نموده است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفته است که تمایل دارد در کوتاه زمان به بغداد سفر نموده تا راه های تقویت روابط دوجانبه در چارچوب تفاهم نامه های دوجانبه و احترام متقابل به حاکمیت و تمامیت ارضی دو کشور را از نزدیک آنالیز نمایند.

بنا بر بیانیه دفتر کاظمی، او طی این گفت وگو اظهار داشته است که عراق به دنبال ایجاد روابط شراکتی قوی با ترکیه است. نخست وزیر عراق همچنین موضوع حقآبه عراق از دجله، روان تر شدن حرکت تجاری بین دو کشور و سرمایه گذاری شرکت های ترکیه در عراق را با اردوغان آنالیز نموده است.

مصطفی کاظمی، رئیس سابق استخبارات عراق (اطلاعات) هجدهم اردیبهشت از مجلس عراق رأی اعتماد گرفت و پیروز به تشکیل دولت شد. او گفته برقراری روابط با کشورهای همسایه بر اساس احترام متقابل و مقابله با هرگونه تعرض به خاک این کشورها را اولویت سیاست خارجی خود قرار خواهد داد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گفت وگوی تلفنی اردوغان با نخست وزیر جدید عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی اردوغان با نخست وزیر جدید عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید