13 هزار هکتار از اراضی زراعی خراسان جنوبی بیمه شد

جواد غنچه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در سال زراعی گذشته بالغ بر 19 هزار و 509 فقره بیمه نامه دام در استان صادر گردیده است.

13 هزار هکتار از اراضی زراعی خراسان جنوبی بیمه شد

وی با بیان اینکه با صدرو این بیمه نامه ها 710 هزار و 735 رأس دام زیر پوشش خدمات بیمه کشاورزی قرار گرفتند، بیان نمود: طی این مدت هفت هزار و 214 رأس دام بر اثر مخاطرات مختلف تلف شدند.

7630 قطعه طیور تلف شد

مدیرصندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی همچنین از صدور یک هزار و 459 فقره بیمه نامه در بخش طیور طی این مدت اطلاع داد و گفت: در سال زراعی گذشته 24 میلیون و 25 هزار قطعه طیور در استان بیمه شدند.

به گفته غنچه در این بازه زمانی هفت هزار و 630 قطعه طیور استان بر اثر عوامل مختلف تلف شدند.

وی با اشاره به صدور 27 هزار و 60 فقره بیمه نامه در بخش محصولات باغی، عنوان داشت: در سال زراعی گذشته 18 هزار و 177 هکتار از اراضی باغی استان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

بروز خسارت در 43 هکتار از اراضی محصولات زراعی

مدیرصندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان جنوبی به بروز خسارت در 43 هکتار از اراضی زراعی استان در این مدت اشاره نمود و گفت: در این مدت 12 هزار و 906 هکتار از محصولات زراعی استان بیمه شدند.

غنچه با بیان اینکه در سال زراعی 96-97 بروز سرما، یخبندان، نوسانات دمایی و بارندگی بی موقع زمان تلقیح سبب خسارت به باغات پسته استان شد، بیان نمود: همچنین سال جاری باغات زرشک استان بر اثر سرما، یخبندان و سیل خسارت دیدند که حجم دقیق خسارات در زمان برداشت محصول برآورد می گردد.

وی، خسارت سرما، یخبندان و سیل به محصولات زراعی از جمله گندم و جو، طوفان و گرمای در زمان تلقیح به درختان عناب، سرما و یخبندان، طوفان و تگرگ به محصول گردو و بادام دیم و آبی استان و خسارت سیل، تگرگ و حمله پرندگان به مزارع کلزا را از جمله عوامل خسارت زا محصولات کشاورزی استان در سال زراعی گذشته برشمرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "13 هزار هکتار از اراضی زراعی خراسان جنوبی بیمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 هزار هکتار از اراضی زراعی خراسان جنوبی بیمه شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید