8.4 میلیون خانوار در کشور مشمول برق رایگان هستند

به گزارش وبلاگ ویراپارس، وزیر نیرو با بیان این که کم مصرف ها در حوزه انرژی از تخفیف صد درصدی برخوردار می شوند، گفت: مطابق آمار بر اساس الگوی مصرف، حدود 8میلیون و 400هزار خانوار جزو مشترکان کم مصرف هستند.

8.4 میلیون خانوار در کشور مشمول برق رایگان هستند

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ ویراپارس، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در گفتگو با رادیو جوان، با اشاره به مصوبه اخیر دولت مبنی بر رایگان شدن برق 30 میلیون نفر در کشور گفت: اصل این طرح در جهت اصلاح مصرف است و بر این اساس مصرف کنندگان در بخش خانگی به سه دسته خوش مصرف ها با حدود 16.5 میلیون مشترک خانگی، کم مصرف ها و پرمصرف ها تقسیم شده اند.

وی ادامه داد: اکنون این طرح در بخش برق است و مصوبه هیات وزیران به ما دو ماه فرصت داده مقدمات اجرای آن را فراهم کنیم که برای کوتاه شدن زمان تلاش خواهد شد. اصل موضوع اطلاع رسانی و آموزش است. استارت آپ های زیادی در این زمینه فعال خواهند شد و صدا و سیما همکاری وسیعی خواهد داشت.

وزیر نیرو همچنین گفت: در موضوع آب هم باید جلوتر برویم ببینم چگونه می شود عمل کرد.

وی گفت: در شرایط کرونایی برق یک واحد درمانی و بیمارستانی قطع نشد و این حاکی از آن است که هزاران خدمتگزار مردم در صنعت آب و برق مشغول فعالیت بودند و مردم قدرشناس این تلاش هستند.

وزیر نیرو همچنین گفت: آب و برق دو محصول بسیار مهم در هر جامعه ای است که ارتباط مستقیم با رفاه، آسایش، امنیت خاطر و سلامت مردم دارند. در منطقه ما به لحاظ شرایط اقلیمی که منطقه ای خشک و نیمه خشک است، اهمیت این موضوع بیشتر و این نیاز در تابستان شدیدتر احساس می شود، شرایط کرونایی هم موضوع را خیلی مهم می کند.

وی افزود: خوشبختانه با همراهی مردم بویژه در ماه های اخیر در مصرف آب و برق، توانستیم اوج بار برق را در یک تابستان نسبتاً طولانی و گرم با موفقیت پشت سر بگذاریم و نسبت به سال های قبل که همیشه این اوج بار حدود 5 درصد افزایش می داشت و ناچار بودیم برای تامین آن از مدت ها قبل یک سرمایه گذاری سنگین برای احداث نیروگاه ها داشته باشیم، اوج بار ما در تابستان امسال همانند سال گذشته تنها یک درصد افزایش داشت، اما در عوض توانستیم انرژی بیشتری را عرضه کنیم.

وی یادآوری کرد: امسال در حالی که خیلی از کشور ها حتی صنعتی دنیا به دلیل شرایط کرونایی و رکود و کسادی گزارش دادند 5 تا 25 درصد انرژی کمتری را مصرف کردند و بازار برای آن وجود نداشت در صنایع بزرگمان بیش از 11 درصد و عرضه انرژی در کل در کشور 4.5 درصد نسبت به سال قبل بیشتر بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "8.4 میلیون خانوار در کشور مشمول برق رایگان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8.4 میلیون خانوار در کشور مشمول برق رایگان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید