اخبار سیاسی

فراخوان سازمان میراث فرهنگی برای حضور حماسی ملت در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فراخوانی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ملت مسلمان و انقلابی ایران را به حضوری یکپارچه و پرشور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن برای خلق حماسه ای دیگر دعوت کرد .متن این فراخوان به توضیح زیر است

21 خرداد 1398

دیدار پمپئو با همتای مغربی اش، تقدیر از اقدامات ضدایرانی مغرب

به گزارش خبرنگاران، وزیر خارجه آمریکا از همتای مغربی خود به خاطر آنچه مقابله با رفتار بدخواهانه ایران در منطقه نامید، تقدیر کرد.

20 خرداد 1398

گردشگران خارجی سفیران فرهنگی ایران محسوب می شوند

به گزارش خبرنگاران، علی اکبر مرتضایی شامگاه دوشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح های عمرانی کاشان در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به پیشینه و تاریخ کهن کاشان گفت: با توجه به میراث فرهنگی غنی در کاشان، این شهرستان پتانسیل زیادی برای جذب گردشگر در خود نهفته دارد...

18 خرداد 1398

موگرینی: به همکاری با اعضای اتحادیه اروپا برای توسعه سازوکار اقتصادی ادامه می دهیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با استقبال از راه اندازی کانال ویژه اقتصادی اروپا با ایران گفت: ما به همکاری خود با کشورهای عضو اتحادیه برای عملیاتی شدن هرچه زودتر این سازوکار ادامه می دهیم.

16 خرداد 1398

ساز مخالف اپوزیسیون انگلیس کوک شد

در پی اعلام خبر به تعویق افتادن رأی گیری در مجلس عوام انگلیس بر سر بریگزیت، گروهی از سیاستمداران بریتانیایی به انتقاد از نخست وزیر کشورشان پرداختند.

16 اردیبهشت 1398

شفاف سازی به سبک گوگل، ابزارهای تبلیغاتی انتخابات 2019 در اتحادیه اروپا تغییر می نماید

شرکت گوگل برنامه ریزی نموده تا برنامه های تبلیغاتی 2019 را در اتحادیه اروپا تغییر دهد. این شرکت برای آن که هیچ بهانه ای دست اعضای اتحادیه ندهد تمامی کوشش خود را به کار بسته است.

24 فروردین 1398

لوکاک: یمن با خطرناکترین بحران غذایی در دنیا روبرو است

معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه در سخنان خود در شورای امنیت گفت یمن با خطرناک ترین بحران غذایی در دنیا رو به رو است و باید از بروز قحطی در این کشور جلوگیری گردد.

17 فروردین 1398

امروز؛ ظریف با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان دیدار کرد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که به استانبول ترکیه سفر نموده است، با الدار ممدیارف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان دیدار و گفت وگو کرد.

20 اسفند 1397

دانشگاه ها با اثرگذاری اجتماعی نسبت به حل معضلات منطقه خود اقدام نمایند

قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیأت های امنا و هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه ها با اثرگذاری اجتماعی که دارند می توانند نسبت به حل معضلات منطقه خوداقدام نمایند، گفت: این موضوع یکی از مطالبات جدی است که در سطح کلان در آموزش عالی شکل...

11 اسفند 1397

فعالیت 2100 تعاونی فعال در صنعت پتروشیمی

به گزارش خبرنگاران، سیدحمید کلانتری در نخستین همایش تعاون، اقتصاد مقاومتی، صنایع پتروشیمی با تأکید بر عدالت و شفافیت به عنوان دو رکن اساسی در اقتصاد گفت: قطعا با عدالت و شفافیت می توانیم سرمایه های اجتماعی را توسعه دهیم.

3 اسفند 1397

رئیسی که می خواهد تا ابد بماند

رئیس فدراسیون در حالی که گفته بود اگر بودنش به نفع والیبال و سودمند نباشد، از این فدراسیون خواهد، از جایگاه اش جدا نمی گردد و گویا می خواهد طبق قولی که داده تا ابد در این رشته مدیریت کند.

14 بهمن 1397

سامانه راداری تقرب فرودگاه بین المللی بندرعباس به بهره برداری رسید

سامانه راداری تقرب فرودگاه بین المللی بندرعباس با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی مورد بهره برداری نهاده شد.

24 دی 1397

آل خلیفه یکی دیگر از علمای برجسته بحرینی را بازداشت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از صوت المنامه، سلسله سیاست های خصمانه آل خلیفه علیه روحانیون بحرینی همچنان ادامه دارد.

19 دی 1397

وجود خانه های تاریخی، فرصتی مناسب برای توسعه گردشگری اصفهان

وجود هزار خانه تاریخی در استان، فرصت مناسبی را برای توسعه گردشگری استان اصفهان فراهم می آورد.

15 دی 1397

آنالیز موضوع انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور

جلسه شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکز زدایی از تهران ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار گردید.

3 آذر 1397

پیام روحانی این بود؛ حاضرم خودم آسیب ببینم اما به نظام آسیب نرسد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنگناهای دولت در عرصه های مختلف قابل درک است اما رییس جمهور آن ها را به درستی تبیین نکرد، گفت که نتیجه آرای مجلس درباره پاسخ های رییس جمهور نشان می دهد طیف های مختلف از پاسخ های ایشان قانع نشدند.

13 آبان 1397

نمایش جایگاه شماره 257 در شهر کتاب فرشته

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهر کتاب فرشته، مجموعه فرهنگی- هنری شهر کتاب فرشته از دهم شهریور، روزهای شنبه هر هفته ساعت 18 برنامه نمایش فیلم های مستند و کوتاه را برگزار می نماید که اولین برنامه به نمایش مستند جایگاه شماره 257 ساخته محسن خان...

5 آبان 1397